Zkratku Googlem
[CNW:Counter]


Dnes je 23. 9. 2021
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Svátek má : Berta
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Leoš Maršálek
Jak hledat ve zkratkách.
Často kladené otázky (FAQ)
Je vyhledávání zkratek CaseSensitiv tj. závislé na velkých malých písmenech?
Není, je úplně jedno jestli hledáte zkratku fft nebo FFt nebo ffT nebo FFT. Pořád hledáte jednu a tu samou zkratku.
Je potřeba za zkratkou uvádět tečku?
Není, všechny zkratky jsou uloženy bez teček. Pokud tečku uvedete, snižujete si pravděpodobnost, že Vámi hledaná zkratka bude nalezena.

Pokud ale je tečka součástí zkratky např. V.90 je nutné tečku ve zkratce uvést nebo alespoň zapnout fulltextové hledání.

K čemu slouží pole Oblast použití zkratky ?
Toto pole má omezit počet nalezených zkratek podle oblasti ve které se zkratky používají. Nejvíce zkratek naleznete, když tuto položku nastavíte na všechny oblasti.
K čemu slouží zatrhávací pole Fulltextové vyhledávání?
Pokud zatrhnete toto pole, budou se vyhledávat i zkratky které obsahují Vámi zadanou část. To znamená, že pokud hledám zkratky obsahující ISDN, zatrhnu toto pole a budou mi nalezeny i takové zkratky jako jsou euroISDN, B-ISDN atd.
Jak je možné, že při fultextovém vyhledávání se mi najdou i takové zkratky jenž hledaný základ neobsahují?
Teď jistě máte namysly podobné případy jako je tento. Hledám např. GPS a bude mi nalezena zkratka GMPCS. Je to dáno tím, že jsem pravé fulltextové vyhledávání o něco rozšířil.

U zkratek není dosaženo fulltextovým hledáním takové efektivity hledání jako při hledání podle obsažených písmen. Mnoho lidí totiž ze zkratky ještě nějaké to písmenko vypustí a potom je problém se danné zkratky vůbec dopátrat.

Proto je tu zvolena tato metoda hledání. I když se zdá, že zkratky GPS a GMPCS spolu vůbec nesouvisí, tak mají stejná písmenka GPS. Nepoužívám zde ale obyčejné porovnávání písmen, protože k nalezení zkratky záleľí ještě na pořadí, ve kterém jsou písmenka zadána.

Co by jste mi poradil, abych nalezl co nejvíce zkratek z Vaší databáze.
Je úplně jedno jestli napíšete zkratku velkými nebo malými písmeny. Určitě zadávejte zkratku bez tečky na konci. Zapněte Fulltextové vyhledávání a Oblast použití zkratky nastavte na všechny oblasti. Pokud ani poté zkratku nenaleznete tak vámi hledaná zkratka není v databázi, nebo hledáte chybnou zkratku. Zkuste písmenko ubrat, a celé hledání opakovat.
WebZdarma.cz
Reklama
Stránka byla naposledy aktualizována 4. 12. 2010
Leoš Maršálek © 1999 - 2009