Language VI

Verze

Od první verze programu uplynulo již několik let a v současnosti je již 6 verze programu, tentokrát s názvem Language VI.

Prvni tři verze nebyly příliš úspěšné, protože postrádaly logické ovládání a byly až příliš jednoduché. Také v nich bylo několik chyb, které znepříjemňovali používání těchto programů.

Angličtina I.

Někdy kolem roku 1999 kdy jsem začal ovládat Delphi a potřeboval jsem efektivní nástroj na učení slovíček, jsem začal sepisovat tento prográmek. Více či méně to byla sázka s jedním dobrým přítelem, kdo znás napíše lepší prográmek. Sázka vznikla ještě v době pascalu, ale ten byl velmi neefektivní, proto první verze velmi rychle upadla v zapomění.

Angličtina II.

Asi po půl roce po vytvoření první verze, jsem začal pracovat na druhé verzi Angličtiny. Jak jsem ji dopsal, tak jsem ji poslal několika přátelům, ale jejich reakce nebyly nijak valné. Díky jejich návrhům a názorům, jsem začal tvořit verzi s označením III.

Angličtina III.

Tato verze se již dočkala menšího rozšíření a díky docela dobrým ohlasům, jsem si řekl, že sepíši lepší verzi a pokusím se ji rozšířit ve větším měřítku. To se psal rok 2002.

Angličtina 4.0.0.1

Angličtina 4.0.0.1, byla pokračováním Angličtiny. Sesbíral jsem spoustu zajímavých poznatků, dodělal jsem slovník, možnost externích slovníků nápovědu a vylepšil jsem editaci. Tuto verzi jste mohli zahlédnout na CHIP CD kde vyšla.

Angličtina 5.0.0.1

Rok 2003. Použit efektivnějšího vyhledávání ve slovníku, přidání zaškrtávacího tlačítka pro opakování špatně odpovězeného slovíčka, vytvořeny exporty-importy do-z externích slovníků. Přidání nastavování barev. Program jsem umístil na www.slunecnice.cz kde si jej stáhlo kolem 16 000 lidí a stále si lidé tuto verzi angličtiny stahují, čímž mi dělají radost.

Angličtina 5.0.1.1

1.4.2004 Kosmetické úpravy předchozí verze, přidáno vytvoření nového slovníku + několik vnitřních úprav. Opraveny dvě chyby.

Language VI

1.7. 2005 spatřila světlo světa další verze aplikce na zkoušení slovíček. Tentokrát je nazvaná Language VI. Doufám že naváže na dobré ohlasy z předchozích verzí.
 

Leoš Maršálek (c) 2005 Leos.Marsalek@tiscali.cz